Κυριακή 20 Μαρτίου 2011

Νίκη με 3-1 της Αναγέννησης επί του Αετού Σκύδρας

Η νίκη της Αναγέννησης Γιαννιτσών επί του Αετού Σκύδρας με σκορ 3-1 στο τοπικό ντέρμπι του βορείου ομίλου της Γ εθνικής κατηγορίας έφερε τους γηπεδούχους στη 2η θέση της βαθμολογίας, τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Επανομή που απέσπασε ισοπαλία μέσα στην Αναγέννηση Σερρών. Την ίδια στιγμή ο Φωκικός παραχωρούσε ισοπαλία στην έδρα του στη μαχητική Ηράκλεια ενώ η Καλλονή που ισοβαθμεί στη 2η θέση με την Αναγέννηση Γιαννιτσών έφευγε ηττημένη από την Κρανούλα. Στον αγώνα των Γιαννιτσών οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ινεμπολίδη στο 34ο λεπτό με ένα σουτ κεραυνό και αφού η πρώτο η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Το 0-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και ισοφάρισαν στο 52ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Φωτιάδη ενώ πήραν κεφάλι στο σκορ στο 78ο λεπτό με κοντινό σουτ του Χασάνογλου. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Θανόπουλος πάσαρε στον Παναγιωτόπουλο και αυτός με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Καθοριστική για την πορεία της ομάδος των Γιαννιτσών θα είναι η επόμενη αγωνιστική αφού ταξιδεύσει στη Μυτιλήνη για να αντιμετωπίσει την Καλλονή.