Παρασκευή 25 Μαρτίου 2011

Κυπελλούχος Ε.Π.Σ. Πέλλας ο Εδεσσαϊκός

Το κύπελλο της Ε.Π.Σ. Πέλλας κατάκτησε για ακόμα μια χρονιά ο Εδεσσαϊκός επικρατώντας στον τελικό του Ολυμπιακό Γαλατάδων με σκορ 3-1. Η ομάδα της Έδεσσας που απέκλεισε στην ίδια διοργάνωση και την άλλη ομάδα Δ εθνικής του νομού μας τον Μ.Α. Νέου Μυλοτόπου, κέρδισε στον τελικό με χαρακτηριστική άνεση το τρόπαιο, απέναντι σε ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.
Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι Γκεοργκίεφ στο 14ο λεπτό ενώ στο 22ο λεπτό ο Καραμεταξάς ισοφάρισε σε 1-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Στο 39ο λεπτό ο Τσόρμπας πέτυχε το 2-1 ενώ το τελικό 3-1 για τον Εδεσσαϊκό διαμόρφωσε ο Γκεοργκίεφ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 2ο ημίχρονο.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Σελεμίδης με βοηθούς τους Δημόπουλο και Ευφραιμίδου. Την απονομή του κυπέλλου στους νικητές έκανε ο πρόεδρος της Ε.Π.Σ. Πέλλας Άλκης Νουσηκύρου.