Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2015

Ήτα για την γυναικεία ομάδα Χάντμπολ του Μ. Αλεξάνδρου στην Πυλαία από τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης

Αναμενόμενη ήττα γνώρισε το Σάββατο το απόγεμα η γυναικεία ομάδα Χάντμπολ του Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών στην Πυλαία από τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο τη 2ης αγωνιστικής της Α1 εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα των Γιαννιτσών παρότι ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και διατήρησε το προβάδισμα για ένα δεκάλεπτο στη συνέχεια, αναγκάστηκε να ακολουθεί στο σκορ την γηπεδούχο ομάδα που ανέβασε σταδιακά την απόδοσή της και επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί της αναμέτρησης αλλά και της κατάκτησης του πρωταθλήματος. Μάλιστα στα μέσα του β ημιχρόνου η διαφορά στο σκορ ... έφτασε σε διψήφιο νούμερο όπου και παρέμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα. Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης: 6-6, 13-7, 18-11 ημίχρονο. 24-13, 31-20, 35-25 τελικό. Διαιτητές: Παπαματθαίου Ι. Χρηστίδη Ι.
 ΠΑΟΚ (Γκόλια Γρ. προπονητής): Νούλα 3, Στρατάκη Α. 5, Τσαουσίδου Ε. 2, Κατσικά Ν., Αστακα Ε. 2, Καρσανίδου Κ. 4, Κοκτσίδου Ε. 1, Παύλου Μ. 1, Βαφειάδου Α. 8, Κωστοπούλου Α. 1, Milacic A. 5, Τσομπανίδου Χ. 1, Μούρνου Ε. 2, Djeric S., Ζυγούρα Ι.
 Μ. Αλέξανδρος (Ταρινίδης Αλ. προπονητής) :Τροχίδου Χ. 1, Ανδρίτσου Ο. 10, Τσιτσούκη Ε., Παναγιωτίδου Α. 2, Φράγκου Δ. 5, Τρελοπούλου Γ., Αναστασίου Ε., Παρασκευαϊδου Β., Πυριτίδου Β., Ξηρίδου Φ., Πλιόγκα Ι., Μαυροπούλου Χ., Πεϊου Μ., Κεχαγιά Ε., Ζιάκα Ε. 1., Τσαλουκίδου Μ.