Παρασκευή 24 Αυγούστου 2018

Συνέχισε τα φιλικά προετοιμασίας ο Α.Σ. Γιαννιτσά

Με νίκη συνέχισε την προετοιμασία του, ο ΑΣ Γιαννιτσά νικώντας με 2-0 τον Ερμή Αμύνταιου ομάδα Γ´ εθνικής δείχνοντας αισθητά σημάδια βελτίωσης, αφήνοντας αρκετές υποσχέσεις για την συνέχεια.
Ο Α.Σ. καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά  και πρίν τη συμπλήρωση του ημίωρου, διπλασίασε τα τέρματα του διαμορφώνοντας το τελικό 2.0.
Στο 8´ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζαρογιάννη, ο Ρέις με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας τ  1-0.
Στο 27´ μετά από σέντρα ....
του Ζαρογιαννη, ο  Χουσεηνογλου με κεφαλιά ανέβασε τι δείκτη του σκορ σε 2-0.
Στην επανάληψη έγιναν αρκετές αλλαγές και από τις 2 ομάδες και στις 2-3 καλές φάσεις δεν είχαμε αλλαγή του σκορ.
Διαιτητής ήταν ο Κατεριάδης
Α.Σ.Γιαννιτσα (Τομπάζης): Κυρρος, Παπασυμεων, Μπαμπαλής,(46´ Αθανασιάδης), Ιορδανίδης, Ρεις, Ζαρογιάννης, Πέλκας (46´ Ζουρκος), Παντελίδης (70 ´ Πετραϊ), Κοταρίδης, Κοβάτσης (46´ Ευθυμιάδης), Χουσεηνογλου (60´ Καραγιάννης).