Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2010

Πλήρωσε τα αμυντικά λάθη η Αναγέννηση 1-3 από τον Ατρόμητο και απολεισμός από το κύπελλο

Αν και πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση η Αναγέννηση Γιαννιτσών δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με σκορ 3-1 από τον Ατρόμητο Αθηνών και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού του κυπέλλου Ελλάδος
Η ομάδα των Γιαννιτσών που αγωνίστηκε στην έδρα της μπροστά σε 1500 περίπου φίλους της πλήρωσε τα λάθη της άμυνας της και δέχτηκες τρία τέρματα, ενώ είχε τον έλεγχο του αγώνα σχεδόν και στα 90 λεπτά. Ειδικά στο β ημίχρονο ήταν ανώτερη από τον αντίπαλό της και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ, από 7ο λεπτό προσπάθησε για την ισοφάριση. Μάλιστα δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, είχε δοκάρι και έκλεισε τον αντίπαλό της στην περιοχή του αλλά μια φορά μόνο νίκησε τον Μιχαηλίδη. Αντίθετα ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τα αμυντικά λάθη των γηπεδούχων και πέτυχε γρήγορα δύο τέρματα ενώ στη συνέχεια υποχώρησε κάτω από την πίεση των γηπεδούχων και επεδίωξε με αντεπιθέσεις να γίνει απειλητικός πετυχαίνοντας ένα ακόμη.