Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2010

Εκτός κυπέλλου ο Άρης… Ήττα σοκ υπό βροχή στα Τρίκαλα

Οι εκπλήξεις του Κυπέλλου συνεχίστηκαν και στα Τρίκαλα, αφού μετά την Ξάνθη, τον Εργοτέλη και τον Πανιώνιο, ο περσινός φιναλίστ Άρης έχασε με 4-2 στα πέναλτι (1-1 κανονικός αγώνας και παράταση) από τους κατά μια κατηγορία μικρότερους γηπεδούχους και αποχαιρέτισαν με το καλημέρα το θεσμό. Οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι από τους εμπειρότερους αντιπάλους στη «ρώσικη ρουλέτα» των πέναλτι, ευστόχησαν και στα τέσσερα που κλήθηκαν να εκτελέσουν, τη στιγμή που Κόκε (δοκάρι) και Γκιάρο (απέκρουσε ο Πουρής) δεν βρήκαν στόχο. Κομβικά σημεία στο αποτέλεσμα του αγώνα ήταν η άδικη αποβολή που υπέδειξε ο Τσινιάρης στον Μίσελ στο 87ο λεπτό αλλά και οι πολλαπλές χαμένες ευκαιρίες του ΑΡΗ στην παράταση.