Τρίτη 7 Αυγούστου 2012

Φιλική ήττα της Αναγέννησης από τον Ηρακλή με πολύ ξύλο στην κερκίδα!

Φιλική ήττα 0-1 γνώρισε η Αναγέννηση Γιαννιτσών από τον Ηρακλή με ένα αυτογκολ που έκρινε τελικά τον αγώνα. Το μεγάλο γεγονός όμως δεν ήταν το φιλικό παιχνίδι και η εξέλιξη του που πραγματικά περνά σε δεύτερη μοίρα, άλλα οι τραμπουκισμοί των 100 περίπου οπαδών του Ηρακλή που ήρθαν στα Γιαννιτσά όχι για να υποστηρίξουν την ομάδα τους αλλά για να επιδοθούν σε πράξεις τραμπουκισμού και χουλιγκανισμού. Δυστυχώς η ιστορική ομάδα της Θεσσαλονίκης φαίνεται δεν μπορεί να ξεφύγει από την μοίρα της που είναι ανάλογη με τη συμπεριφορά αυτών των άθλιων οπαδών της..... που επιτέθηκαν ακόμη και στους διοικούντες της τοπικής ομάδας ενώ δεν δίστασαν να μπουκάρουν και μέσα στο χώρο τον αποδυτηρίων των Γιαννιτσών. Όσον αφορά την εικόνα των ομάδων μέσα στο γήπεδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 38ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Στεφανίδη και κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 0-1. Νωρίτερα οι Θεσσαλονικείς δημιούργησαν καλές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και είχαν την ευκαιρία να το κάνουν αλλά στάθηκαν άτυχοι και παρέμεινε το 0-1. Αναγέννηση Γιαννιτσών: Καραογλανίδης, Σκέμπης, Σερέτης, Σπαθάρας, Μπουτζίκος, Μπαξεβάνος, Ιορδανίδης, Τζούκιτς, Στεργίδης, Στεφανίδης και Γιόγιος. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Καρακάσογλου, Μυλωνάς, Αρβανιτόπουλος, Μπέκα, Σιδηρόπουλος, Χατζόγλου, Κυριακίδης, Ζωγράφος, Παλαιολόγος, Νταντάμης και Φάμπιο με τον τελευταίο να αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις. Ηρακλής: Κραβαρίτης, Σαββίδης, Βαγγελόπουλος, Λιόλιος, Γεωργίου, Παπαστεριανός, Παληγεώργος, Κιβρακίδης, Θόριαν, Στεφανίδης, Κωνσταντινίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ταϊρης,Πουρσανίδης, Ραφαήλης, Μιχαηλίδης, Παπαστεριανός, Τροϊρης, Λαβιδάς, Παπαδόπουλος Μαυρίδης, Σαλαπάτας, Στεφανίδης.