Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Εντυπωσιακό πέρασμα 0-3 της Αναγέννησης Γιαννιτσών από την Επανομή. Χατ τρικ ο Στεφανίδης

Μια δίκαιη νίκη πέτυχε η Αναγέννηση Γιαννιτσών μέσα στην Επανομή επικρατώντας της τοπικής Αναγέννησης με σκορ 3-0. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι των αντιπάλων τους στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και είχαν σε μεγάλη ημέρα τον Στεφανίδη που πέτυχε και τα τρία τέρματα της ομάδος του επιβεβαιώνοντας την εκπληκτική φόρμα που διανύει αυτή την περίοδο. Με τη νίκη της αυτή η Αναγέννηση σκαρφάλωσε στην 1η θέση της βαθμολογίας όπου συγκατοικεί με τη Λάρισα, ενώ η σημερινή νίκη ήταν η πρώτη εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα. Το 0-1 πέτυχε ο Στεφανίδης στο 6ο λεπτό με κοντινό πλασέ και στο 17ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδος του....
 όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Ιορδανίδη κέρδισε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-2. Στο 22ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν στο σκορ όταν ο Μωυσίδης εκτέλεσε πέναλτι αλλά έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι. Στο β ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι από νωρίς έκοψαν τις όποιες ελπίδες των γηπεδούχων για ανάκαμψη με τον Στεφανίδη και πάλι με κεφαλιά να διαμορφώνει στο 52ο λεπτό το τελικό 0-3. Την επόμενη αγωνιστική η Αναγέννηση Γιαννιτσών ταξιδεύει στη Δράμα για να αντιμετωπίσει την τοπική Δόξα που βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία και δεν έχει περιθώρια απώλειας βαθμών στην έδρα της. Αναγέννηση Επανομής (Σπύρος Μπαξεβάνος): Μαλαμής, Φωτιάς (56 Κυζιρίδης), Παπατζίκος, Τσερκέζος, Κουκουλέκης, Μωυσίδης, Τζανδάρης, Κουλίδης, Μπαλασάς (65 Ταχμαζίδης), Αναστασίου (74 Σικαλόπουλος), Ναστόσκι. Αναγέννηση Γιαννιτσών (Νίκος Παναγιωτίδης): Λαμπάκης, Σκέμπης, Τσιάμης, Καρπαθάκης, Σπαθάρας, Χατζόγλου, Ιορδανίδης, Καρακάσογλου (67 Στεργίδης), Φελίπε (61 Μπαξεβάνος), Στεφανίδης (79 Πολίτης), Φάμπιο.