Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2012

Ρεκόρ συμμετοχών στους Αγώνες Κωπηλασίας του Ναυτικού Ομίλου Γιαννιτσών «Μακεδονομάχος καπετάν Γκόνος Γιώτας 2012»

Με τη συμμετοχή 12 Ομίλων από Θεσσαλονίκη, Καστοριά, Κέρκυρα, Κατερίνη, Κοζάνη και Σέρρες και περισσοτέρων από 200 αθλητών, διεξήχθησαν την Κυριακή 21 Οκτωβρίου, οι ετήσιοι Διασυλλογικοί αγώνες κωπηλασίας του Ναυτικού Ομίλου Γιαννιτσών, με την ονομασία «Μακεδονομάχος καπετάν Γκόνος Γιώτας 2012». Οι αγώνες συνδιοργανώθηκαν με τον δήμο Πέλλας και με την συνδρομή της Περιφερειακής Ενότητας Πέλλας. Από τον Ναυτικό Όμιλο Γιαννιτσών συμμετείχαν όλοι σχεδόν οι αθλητές της αγωνιστικής του ομάδας και κατέκτησε 3 χάλκινα μετάλλια ενώ και τα πληρώματα που δεν κατέκτησαν μετάλλιο είχαν πολύ καλή παρουσία με καλά πλασαρίσματα στη γενική κατάταξη.3η θέση και χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν:...
 Η Πηνελόπη Αλμπαντάκη και Κατερίνα Μαξούρηστο διπλό Σκιφ Νεανίδων. Ο Πέτρος Μπαλλής και Ιωάννης Παπαδόπουλος στο διπλό Σκιφ Εφήβων. Η Πηνελόπη Αλμπαντάκη, Κατερίνα Μαξούρη, Κατερίνα Μπαλλή και Ράνια Θωμαΐδου στο τετραπλό Σκιφ Κορασίδων. Στους αγώνες παρευρέθηκαν οι τοπικές Αρχές καθώς καιο Πρόεδρος της Ελληνικής Κωπηλατικής Ομοσπονδίας Ιωάννης Καρράς και το μέλος του Δ.Σ. και Έφορος Εθνικών Ομάδων Κώστας Παπαγιάννης