Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2013

Με ενδεκάδα ανάγκης αγωνίστηκε η Αναγέννηση Γιαννιτσών στην Κατερίνη και γνώρισε την ήττα με 4-0 από τον Πιερικό

Χωρίς τα νέα της αποκτήματα αγωνίστηκε η Αναγέννηση Γιαννιτσών σήμερα το απόγευμα στην Κατερίνη κόντρα στον τοπικό Πιερικό που βρίσκεται σε αγωνιστική ανάκαμψη. Η ομάδα των Γιαννιτσών για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με ενδεκάδα ανάγκης αφού τα δελτία των παικτών που αποκτήθηκαν από τη διοίκηση την περίοδο των μεταγραφών, δεν πρόλαβαν να εκδοθούν. Οι γηπεδούχοι έχοντας δύο καλά εικοσάλεπτα στην απόδοσή τους (ένα για κάθε ημίχρονο), κατάφεραν να πετύχουν 4 τέρματα αντίστοιχα και να βελτιώσου ακόμη περισσότερο τη βαθμολογική τους θέση, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που υποχώρησαν στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ....δυνατά και πίεσαν για το γκολ που ήρθε στο 14ο λεπτό όταν μετά από σέντρα και κεφαλιά του επιθετικού του Πιερικού η μπάλα βρήκε στον Χατζόγλου και αφού άλλαξε πορεία κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 1-0. Τρία λεπτά αργότερα στο 17’ ο Ντάνι με δυνατό σουτ νίκησε τον Λαμπάκη και έγραψε το 2-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου στο οποίο η Αναγέννηση θα μπορούσε να είχε μειώσει αν ο Σιδηρόπουλος δεν σημάδευσε το δοκάρι της εστίας του Πιερικού στο 33ο λεπτό. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και με δύο γκολ του Μανίκα στο 53΄και στο 57΄ πήραν μια άνετη νίκη, αφού στο υπόλοιπο του αγώνα οι παίκτες περιορίστηκαν σε χαμηλούς ρυθμούς. Στην επόμενη αγωνιστική η Αναγέννηση υποδέχεται τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης σε έναν αγώνα όπου ο τεχνικός της Αναγέννησης Γιάννης Τσιφόπουλος θα έχει στη διάθεση του τους νεοαποκτηθέντες παίκτες. Πιερικός (Ντούσαν Μιτόσεβιτς): Παπατολίκας, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Αποστολίδης (75 Νίκου), Ντάνι, Μπελόσεβιτς (37 Λαζαρίδης), Ελευθεριάδης, Μανίκας (60 Κόιτς), Καραγκούνης, Φαμπίνιο, Ίτσιος. Αναγέννηση Γιαννιτσών (Γιάννης Τζιφόπουλος): Λαμπάκης, Χατζόγλου, Σκέμπης, Χαρμάνας (67 Κυριακίδης), Καρακάσογλου, Σπαθάρας, Τσιάμης, Καρπαθάκης, Γιόγιος, Σερέτης, Σιδηρόπουλος.