Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2013

Έσπασε το ρόδι η Αναγέννηση 2-0 κόντρα στη Ζάκυνθο αγωνιζόμενη στο Δημοτικό Στάδιο Γιαννιτσών

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η Αναγέννηση Γιαννιτσών την Κυριακή και πήρε ψυχολογική και βαθμολογική ανάσα. Η ομάδα των Γιαννιτσών με το Νίκο Ζαλίκα στον πάγκο της στη θέση του τεχνικού παρουσιάστηκε πολύ αποφασιστική και αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο πρώτο ημίχρονο δεν άφησε περιθώρια στους αντιπάλους της που αναγνώρισαν την ανωτερότητα της στο τέλος του αγώνα. Πάντως τα δύο τέρματα τα πέτυχε στο β ημίχρονο με κοντινό πλασέ από τον Καράμπελα στο 52ο λεπτό και με σουτ από το ύψος του πέναλτι με τον Μπαργκά στο 86ο λεπτό.... Παρά τη νίκη της πάντως η Αναγέννηση παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και πλέον καλείται να κερδίσει το χαμένο έδαφος κερδίζοντας βαθμούς στα επόμενα παιχνίδια, κάνοντας αρχή από αυτό της Παρασκευής στην Καβάλα κόντρα στην ομώνυμη ομάδα. Το Δημοτικό Στάδιο Γιαννιτσών ως έδρα δίνει άλλη δυναμική στην ομάδα όπως και ο κόσμος της που παρά τις οικονομικές δυσκολίες καλείται να στηρίξει την ομάδα στην προσπάθεια της να αναρριχηθεί στο βαθμολογικό πίνακα