Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014

Σημαντικές διακρίσεις νεαρών αθλητριών στίβου του Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών στους Πανελλήνιους αγώνες

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες του στίβου του Μεγάλου Αλεξάνδρου Γιαννιτσών μετά από πολλά χρόνια στην κατηγορία των Παγκορασίδων κατακτώντας 3 μετάλλια (χρυσό, αργυρό και χάλκινο) στο αντίστοιχο Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Στους αγώνες που διεξήχθησαν στη Θεσσαλονίκη το διήμερο 21 και 22 Ιουνίου, η ομάδα του Μ. Αλεξάνδρου συγκέντρωσε 51 βαθμούς και κατέλαβε την 5η θέση στην τελική κατάταξη. Η Καρκαμάνη Ιωάννα ήταν η νικήτρια στα 80 μ. με εμπόδια με την εκπληκτική επίδοση 12:06΄ κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο. Η ομάδα 4Χ300 που την αποτελούσαν ..... οι: Λούτση Αικατερίνη, Μπαμπαλή Αναστασία, Καρκαμάνη Ιωάννα και Μυστακίδου Φωτεινή με επίδοση 3:02΄ κατέλαβε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο ενώ η Μυστακίδου Φωτεινή τερμάτισε στην 3η θέση των 600μ. με χρόνο 1:41΄ και πήρε το χάλκινο μετάλλιο. Στην τελική οκτάδα (7η) στα 300μ. με εμπόδια, πλασαρίστηκε η Λούτση Αναστασία. Με ανακοίνωσή του το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει τις νεαρές αθλήτριες που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στους αγώνες, επισημαίνοντας την μεγάλη προσπάθεια που γίνεται στο τμήμα του στίβου για την ανάδειξη των αθλητών και αθλητριών αλλά και του Συλλόγου