Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2016

Πρωτάθλημα Παίδων Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. Ήττα του Γ.Α.Σ. Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών από τον ΠΑΣ Αετός Κιλκίς

Με ήττα εντός έδρας συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το Παιδικό τμήμα basketball του «Μ. Αλεξάνδρου» Γιαννιτσών την περασμένη Κυριακή, στο κλειστό γυμναστήριο Γιαννιτσών , από τον «ΠΑΣ Αετός Κιλκίς», με σκορ 43-50. Σε ένα πολύ δυνατό και όμορφο ταυτόχρονα παιχνίδι με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ οι δυο ομάδες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και διαφήμισαν το μπάσκετ. Στο πρώτο ημίχρονο η διαφορά ήταν στον πόντο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό δεκάλεπτο. Με το 3ο δεκάλεπτο να ανήκει στον Αετό και το 4ο στον Μέγα. Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό ... και έτσι η ομάδα του Αετού πήρε το ροζ φύλλο με το σκορ στο 43-50.
ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών: (Χ. Χαριτίδης): Αναστασιάδης Γ. 2, Στόιτσης Κ. 11, Βαφειάδης Α. 1, Μπάρπας Δ. 2, Βενιτσανόπουλος Α., Παπασταύρου Α., Πετρίδης Γ., Καρουλίδης Η., Μυλωνάς Δ., Καραγεώργιος Α. 2, Γραικός Γ. 13, Χατζηλαμπρινός Σ. 12
ΠΑΣ Αετός Κιλκίς: (Κ. Μπαχταλιάς): Πετανίδης Κ. 7, Πουλτουρτζίδης Ε., Σιδηρόπουλος Χ., Μάνδρας Γ., Βλαχονάσιος Δ., Αμοιρίδης Ν., Νικολαίδης Θ. 4, Τσαρίδης Ε. 5, Τουλούπης Ε. 10, Θεογιάννης Β. 5, Μακουλής Α. 6, Γκαντίδης Θ. 13