Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2010

Πρεμιέρα με νίκη για τη γυναικεία ομάδα βόλλεϋ του ΓΑΣ Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών

Με σχετική ευκολία ξεπέρασε το εμπόδιο του Αρχέλαου Κατερίνης η γυναικεία ομάδα βόλλεϋ του ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. Συγκεκριμένα μετά από πολύ καλή εμφάνιση κέρδισε την Κυριακή το απόγευμα στο Κλειστό Γυμναστήριο Γιαννιτσών την ομάδα του Αρχελάου με σκορ 3-0 σετ. Οι κοπέλες του Κώστα Τζούρου παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα που πραγματοποίησαν στον αγώνα αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ 3-8 ανέκαμψαν και γρήγορα ισοφάρισαν και πέρασαν μπροστά κρατώντας μια διαφορά ασφάλειας μέχρι τη λήξη του πρώτου σετ 25-21. Στη συνέχεια τα πράγματα έγιναν πιο απλά και παίζοντας χωρίς άγχος οι αθλήτριες του Μέγα υποχρέωσαν την αντίπαλη ομάδα σε ρόλο θεατή στις εντυπωσιακές προσπάθειες τους. Αξίζει να σημειωθεί ότι από την γηπεδούχο ομάδα απουσίαζαν δύο παίκτριες που έχουν αφήσει μεγάλες υποσχέσεις για το μέλλον και συγκεκριμένα οι νεαρές και ταλαντούχες Τβαβδάρη και Βαλσάμη. Τα σετ της αναμέτρησης: 25-21, 25-12, 25-11.
Γ.Α.Σ. Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Τζούρος Κ.): Δόσπρα, Παπαδοπούλου Α., Κωφίδου Δ., Μλαδένη, Μουγτουσίδου, Χατζηβασιλειάδου Δ., Μιχαηλίδου Κ., Γάζη Πασχ., Βουλγαρίδου, Κωφίδου Δαν., Βούτου, Παπαδοπούλου Π.