Πέμπτη 6 Ιανουαρίου 2011

Στραβοπάτησε η Αναγέννηση 1-1 με την Επανομή

Όνειρα για διάκριση τέλος για την ομάδα των Γιαννιτσών που για μια ακόμη αγωνιστική έδειξε σημαντικές αδυναμίες και παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 1-1 στην Επανομή. Η ομάδα των Γιαννιτσών που έχει μείνει 8 βαθμούς πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας βρίσκεται 5 βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και θα πρέπει να δείξει σοβαρότητα στα επόμενα παιχνίδια για να ολοκληρώσει με αξιοπρέπεια το φετινό πρωτάθλημα που δεν έχει προφέρει τίποτα σημαντικό μέχρι σήμερα στους φιλάθλους της ομάδος.
Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν περισσότερο διερευνητικό χωρίς πολλές φάσεις ενώ στην επανάληψη οι δύο ομάδες προσπάθησαν για τη νίκη με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τον Ευθυμιάδη στο 75΄ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σουλίδης με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Την Κυριακή η Αναγέννηση ταξιδεύει στον Εορδαϊκό στο κλείσιμο του α γύρου της γ εθνικής κατηγορίας.