Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Σταθερά θετική η εικόνα της Αναγέννησης - Καθάρισε στο ημίχρονο 2-0 τη Φιλιππιάδα

Δύο τέρματα ο Ιορδανίδης Γ. – Σημαντική βοήθεια από τις μεταγραφές
Με αρκετούς παίκτες που αποκτήθηκαν στην μεταγραφική περίοδο η Αναγέννηση Γιαννιτσών πήρε μια σχετικά άνετη νίκη στην έδρα της με 2-0, κόντρα στον Εθνικό Φιλιππιάδας που δεν κατάφερε να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι παίζοντας κυρίως στο α ημίχρονο πολύ καλό ποδόσφαιρο, πέτυχαν δύο τέρματα και ουσιαστικά καθάρισαν νωρίς με την υπόθεση νίκη, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν έδειχναν ικανοί να ανατρέψουν το σε βάρος τους αποτέλεσμα. Για δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή ο Ιορδανιδης Γιώργος βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και μάλιστα δύο φορές πιστοποιώντας την καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται ενώ με αστείρευτες δυνάμεις κινήθηκε σε άμυνα και επίθεση ο Βέργος που ήταν ο κορυφαίος του γηπέδου. Γενικά η ομάδα των Γιαννιτσών είχε ελάχιστα λάθη στην αμυντική της λειτουργία ενώ με ταχύτητα βγήκε στην επίθεση όταν βρήκε κενούς χώρους. Σίγουρα η αποβολή του Στεφανίδη επηρέασε την απόδοσή της στο β ημίχρονο χωρίς πάντως να κινδυνέψει ιδιαίτερα.