Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2012

Στένεψαν τα περιθώρια για τον ΠΑΟΚ Γιαννιτσών - Νέα εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό Κυμίνων με σκορ 1-2

Παρά το καλό ξεκίνημα στην Κυριακάτικη συνάντηση κόντρα στον Ολυμπιακό Κυμίνων, ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ Γιαννιτσών δεν κατάφερε να διατηρήσει την υπεροχή στον αγώνα και υπέστη μια καθοριστική ήττα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος παραμένοντας στη 10η θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Δ εθνικής, έχοντας έναν αγώνα περισσότερο από τους διώκτες του που ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής.
Την χαμένη ευκαιρία του Κηλίκη στο 4΄ ακολούθησε το γκολ των φιλοξενουμένων με τον Μπενίσκο στο 12΄ που έκανε το 0-1, ενώ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.....
 ο Βέργος με προβολή έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων 0-2 στον Ολυμπιακό.
Ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ το μόνο που κατάφερε στο β ημίχρονο ήταν να μειώσει στο 75΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σιδηρόπουλου.
Την επόμενη Κυριακή η ομάδα των Γιαννιτσών δίνει πολύ δύσκολο εκτός έδρας αγώνα στο Χέρσο με την τοπική Δόξα.
ΠΑΟΚ Γιαννιτσών (Χαραλαμπίδης): Σιδώρης, Καλαιτζής Σ, Γρηγοριάδης(40 Καζογλου), Ορφανίδης, Τσάλμας Χ, Καμπάνης, Γκογκολουδης, Νταλής (40 Σιδηρόπουλος), Κηλίκης, Στεφανίδης, Καλατζής Χ. (57 Χαρμάνας).