Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013

Πρωτάθλημα Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ. Εύκολη νίκη του Πανεδεσσαϊκού επί του Μ.Α. Κρύας Βρύσης

Εύκολη επικράτηση της γηπεδούχου ομάδας με αντίπαλο τον Μ. Αλέξανδρο Κρύας Βρύσης με 85-52. Το παιχνίδι παρουσίασε ενδιαφέρον μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο με τους φιλοξενούμενους να είναι κοντά στο σκορ με 17-11. Από εκεί και πέρα Αρβανιτάκης «κερνούσε» και Πέτκος «έπινε», με τον πρώτο να μοιράζει κατά κόρον ασίστ και το δεύτερο να σκοράρει δίνοντας προβάδισμα στο ημίχρονο για τους γηπεδούχους με νταμπλ σκορ 42-21. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρυθμοί χαλάρωσαν, το ίδιο και οι άμυνες με τους γηπεδούχους .... να δίνουν αρκετό χρόνο συμμετοχής στους τέσσερις παίδες που είχαν στη σύνθεση τους και να επικρατούν εύκολα με το ευρύ 85-52. Με τη νίκη του αυτή ο Πανεδεσσαϊκός κατέκτησε επάξια την τέταρτη προνομιούχο θέση για τα play off ανόδου στη Γ' Εθνική και θα αντιμετωπίσει τη Μελίκη σε τρεις αγώνες με μειονέκτημα έδρας, με την ομάδα που θα πετύχει δύο νίκες να είναι αυτή που θα προκριθεί στην τελική φάση, όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Αιγινιακός-Ζαφειράκης Νάουσας.
Α.Σ. Πανεδεσσαϊκός (Χασάπης): Τακατζόγλου, Τριανταφύλλου 5, Πέτκος 37 (4 τριπ.), Θεοδώρου, Δημητρόπουλος 13, Σταμπουλής, Κληντσάρης 4, Τσάμης 15 (2 τριπ.), Χρήστου 2, Γιούρτσης, Αρβανιτάκης 9 (1 τριπ., 9 ασίστ,), Παζάρκας.