Παρασκευή 5 Σεπτεμβρίου 2014

Ο Πέτρος Μπαλής του Ν.Ο. Γιαννιτσών στην αποστολή της Εθνικής ομάδος για το Βαλκανικό πρωτάθλημα κωπηλασίας

Ο Αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Γιαννιτσών Πέτρος Μπαλής διαπρέπει στους κωπηλατικούς στίβους. Μετά την κατάκτηση του Χάλκινου μεταλλίου στο 1Χ Παίδων, τον Ιούλιο στο 80Ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας στα Ιωάννινα, κατέκτησε την 1η θέση στο 2Χ στους αγώνες πρόκρισης που διοργάνωσε η Ελληνική Κωπηλατική Ομοσπονδία στην Λίμνη της Καστοριάς, για την Εθνική Ομάδα που θα πάρει μέρος στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα τον Σεπτέμβριο στην Βοσνία. Ο προπονητής του ΝΟ Γιαννιτσών Ανδρέας Λιγγερίδης και ο προπονητής του ΟΕΑ-ΝΑ Βόλου, Σίμος Σάμιος προετοίμασαν τους αθλητές τους, Πέτρο Μπαλή (Χάλκινο πρωταθλητή 1Χ) και Γιάννη Καλανδαρίδη .... (Χρυσό πρωταθλητή 1Χ)αντίστοιχα,ώστε να πάρουν μέρος ως πλήρωμα στο 2Χ σκιφ στους αγώνες πρόκρισης. Οί δύο Κωπηλάτες, κάνοντας μια εντυπωσιακή κούρσα, τερμάτισαν στην 1η θέση και κατέκτησαναπ΄ευθείας την πρόκριση στην Εθνική ομάδα χωρίς να χρειαστεί να πάρουν μέρος στην Β’ φάση επιλογής των 1Χ. Ο Ναυτικός Όμιλος Γιαννιτσών ενημερώνει Γονείς και Παιδιά (10 έως 15 ετών) που ενδιαφέρονται να ασχοληθούν με το άθλημαότι οι Εγγραφές στην Ακαδημία Κωπηλασίας γίνονται καθημερινά στα τηλ. 6971 556518 και 6946 795669