Τρίτη 9 Δεκεμβρίου 2014

Πρωτάθλημα Β Κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΜ - 9η συνεχή νίκη για τον ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

Επιβλήθηκε του Ηρακλή Μελίκης με 77-56
  Η ξέφρενη πορεία του «Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών» συνεχίζεται στο πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΜ, καθώς επιβλήθηκε με 77-56 και του Ηρακλή Μελίκης ΑΣ, πετυχαίνοντας την 9η διαδοχική νίκη του. Η ομάδα Basketball του «Μέγα» πέτυχε σημαντική νίκη επί του «Ηρακλή Μελίκης» σε ένα παιχνίδι καθοριστικής βαθμολογικής σημασίας, το περασμένο Σάββατο στο κλειστό γυμναστήριο Γιαννιτσών «Έλλη Μυστακίδου».Οι παίκτες του «Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών», κάνοντας μία πολύ καλή εμφάνιση και σίγουροι για τη νίκη από το πρώτο λεπτό του αγώνα, μπήκαν δυνατά .... στο παιχνίδι και παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ δημιούργησαν στο πρώτο δεκάλεπτο μια διαφορά ασφαλείας 7 πόντων που στο τέλος του ημιχρόνου έφθασε στους 13, απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Οι παίκτες του «Ηρακλή Μελίκης» στο τρίτο δεκάλεπτο προσπάθησαν να κρατηθούν κοντά στο σκορ, αλλά οι παίκτες του «Μέγα» δεν άφησαν κανένα περιθώριο, καθώς διατήρησαν το προβάδισμα και έφθασαν στο τελικό 77-56. Για άλλη μια φορά αξίζει να επισημάνουμε την πολύ καλή εμφάνιση των νεαρών της ομάδας των Γιαννιτσών (Κ. Μπουτάκη, Γ. Πανόπουλου και Γ. Στόιτση), που με αυτό τον τρόπο έδειξαν για μια ακόμη φορά στον προπονητή τους ότι αξίζουν την εμπιστοσύνη που τους δείχνει. Πάρα πολύ καλή η διαιτησία των Ντόγκα - Χατζηχαρίση. Γ.Α.Σ. Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κ. Χατζηαντωνίου - Ν. Κοτλέας): Στόϊτσης, Δεμερτζής 7(1τρ.), Πατσιάνης 1, Βασιλειάδης 6, Παπαϊδης 12, Πανόπουλος 10(2τρ.), Μπουτάκης 2, Μπογδάνης 19 (3τρ.), Καρυπίδης 2, Μόσχου 6, Καρύπης, Αργυρόπουλος 12. Ηρακλής Μελίκης Α.Σ. (Σ. Ντόβας): Χαλκίδης, Καραγιαννίδης 11(1τρ.), Κλωναράς 2, Πεχλιβανίδης 1, Τρίγκας 1, Ντόβας Σ., Κουντής, Ζησιόπουλος 2, Ντόβας Π., Πεχλιβανίδης 31(1τρ.), Πουσατίδης, Στογιάννης 8.