Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

Άνετη νίκη των κορασίδων του Πανεδεσσαϊκού στο Μπάσκετ.

Το Σάββατο το ντέρμπι τίτλου με τον Πιερικό
  Σημαντική νίκη πέτυχαν οι κορασίδες του Πανεδεσσαϊκού στην τελική φάση του πρωταθλήματος κορασίδων απέναντι στην ΑΓΕ Πιερίας. Η Έδεσσαϊκή ομάδα ξεκίνησε δυνατά των αγώνα δείχνοντας από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο ότι είναι το απόλυτο αφεντικό της αναμέτρησης. Η λήξη της πρώτης περιόδου βρήκε μπροστά την γηπεδούχο ομάδα με 16 – 05 παίζοντας πολύ πιεστική άμυνα στο μισό γήπεδο. Η δεύτερη περίοδος συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με τους φιλοξενούμενους να μη μπορούν να βρουν ρυθμό και τους γηπεδούχος να ανοίγουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 20 πόντους κλείνοντας του ημίχρονο στο 29 – 09. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανεδεσσαϊκός κατέβασε ταχύτητα δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες της αποστολής.... οι οποίες ανταποκρίθηκαν στις ανάγκες του αγώνα επικρατώντας με 45 - 25. Συνέχεια το ερχόμενο Σάββατο 7 Μαρτίου στο ΔΑΚ Έδεσσας στις 16:00 το απόγευμα όπου ο Πανεδεσσαϊκός υποδέχεται στο ντέρμπι τίτλου των Πιερικό.
  Α.Σ. Πανεδεσσαϊκός (Μίλτσης Γεώργιος): Ιωαννίδου Κ. 18, Μποζίνη Χ. 13 (3τρ), Παζάρκα. Ε., Σιάντη Ε. 5 (1τρ), Σιβένα Κ. 7, Πάχου Π., Καρτσαμάρη Ν. 2, Μπουτκάρη Ε., Κύκου Α., Μπαρουτσή Μ.