Πέμπτη 12 Νοεμβρίου 2015

Τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για το Παιδικό τμήμα Μπάσκετ του ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

Με νίκη συνέχισε στην τρίτη κατά σειρά αγωνιστική τις υποχρεώσεις του το παιδικό τμήμα μπάσκετ του Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών νικώντας την αντίστοιχη ηλικιακά ομάδα του «Πανεδεσσαϊκού» με σκορ 54 - 48, την Κυριακή 8-11-2015, στο κλειστό γυμναστήριο Γιαννιτσών «Ε. Μυστακίδου». Σε ένα παιχνίδι που έγινε σε πολύ καλό κλίμα, η ομάδα του «Μέγα» ξεκίνησε νωχελικά κάνοντας πολλά λάθη στην επίθεσή της, με αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο να χάνει με 4 πόντους (11-15). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, με όπλο της την πολύ δυνατή άμυνα, κατάφερε να βρει και να επιβάλει τον ρυθμό της ... και επιθετικά, με αποτέλεσμα να «κλείσει» το ημίχρονο του αγώνα με σκορ 30 - 23. Η ομάδα του Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών, συνεχίζοντας την καλή της απόδοση και στο τρίτο δεκάλεπτο, μπόρεσε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας 15 πόντων, χρησιμοποιώντας έτσι στο τέταρτο δεκάλεπτο διάφορα σχήματα επιθετικά δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με το τελικό σκορ 54 - 48.
 Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Χ. Χαριτίδης – Γ. Κασιμίδης) : Χατζηαντωνίου Σ., Γραικός Γ. 8, Τζανίδης Π. , Βενιτσανόπουλος Α. 5, Παπασταύρου Α., Σαββίδης Σ., Καλβάκης Θ. 2, Βαφειάδης Α. 1, Αναστασιάδης Γ. 2, Χατζηλαμπρινός Σ. 23, Καραγιώργος Α. 3, Πετρίδης Γ. 10.
 Πανεδεσσαϊκός (Μ. Πούφλη): Ζήμνας Α. 13, Κληντσάρης Ι., Κοβάτσης Γ., Σταυρακίδης Α., Γιανούλτσης Ι 15, Καραισαρίδης Λ., Κόζιας Η., Νάνος Δ. 8, Γκουγκούδης Χ. 2, Στογιάννης Π. 4, Νησιαγκάς Κ. 6.