Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Εθνικός Αστέρας – Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-0 - Αδικείται από την ισοπαλία στην Καισαριανή

Ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα απέσπασε εκτός έδρας η Αναγέννηση Γιαννιτσών που έφυγε από την Καισαριανή όπου αντιμετώπισε τον Εθνικό Αστέρα με το βαθμό της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα χωρίς πάντως να απειλήσουν σημαντικά την εστία του Βοσνιάδη πλην ενός πενταλέπτου με διαδοχικές φάσεις, ενώ η καλύτερη στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήταν στο 15΄όταν το σουτ του Μπέκα απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Στην επανάληψη η Αναγέννηση κυνήγησε τη νίκη με αξιώσεις και θα μπορούσε να την πάρει αν την κεφαλιά του Τέλλου δεν την απέκρουε πάνω στη γραμμή ο αμυντικός του Εθνικού Αστέρα. Πολύ καλή ευκαιρία.....
είχαν οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο 15λεπτο αλλά το πλασέ του Γιόντη το απέκρουσε εντυπωσιακά ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Την Τετάρτη η Αναγέννηση Γιαννιτσών θα αντιμετωπίσει στην έδρα της τον Αγροτικό Αστέρα στον εξ αναβολής αγώνα της 2ης αγωνιστικής.