Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Βόλεϊ Α2 γυναικών - Απόδρασε με νίκη από τη Δράμα ο Μ.Α. Γιαννιτσών

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Μεγάλου Αλεξάνδρου Γιαννιτσών στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας. Οι αθλήτριες του Κώστα Τζούρου ξεπέρασαν την αρχική τους νευρικότητα που ήταν έντονη στο πρώτο σετ και με σωστές επιλογές στην άμυνα και επίθεση πήραν τελικά τη νίκη με σκορ 2-3 σετ. Η νίκη αυτή είναι πολύ σημαντική αφού εξασφαλίζει σε πολύ μεγάλο ποσοστό από νωρίς, την υπόθεση παραμονής της ομάδος του Μέγα στην Α2 κατηγορία, που έπιασε στην 6η θέση την ομάδα της Ελασσόνας με 7 βαθμούς.
Τα σετ 20-25, 25-17, 25-18, 22-25, 7-15.
Την επόμενη αγωνιστική.....
Σάββατο 14 Ιανουαρίου ο Μ.Α. Γιαννιτσών υποδέχεται το Γ.Σ. Δράμας και αν παρουσιαστεί σοβαρός θα έχει ένα εύκολο απόγευμα και την ευκαιρία να βελτιώσει ακόμη περισσότερο τη βαθμολογική του θέση.